Featured

Page: 2

Ne nje interviste direkte per emisionin Travel Club ne Radio Travel, Z.Ledion Lako, Drejtor i Muzxeut Arkeologjik te Durresit na beri nje panorame te muzeut kryesor te Durresit Ne në katin e parë të muzeut janë të ekspozuara 2412 objekte arkeologjike, që fillojnë me periudhën prehistorike, arkaike, klasike, helene dhe romake. Ajo që ka ndryshuar […]

Drejtori i Muzeut Kombetar te Krujes, Z. Mehdi Hafizi ishte ne nje lidhje me emisionin Travel Club ne Radio Travel ku na dha nje panorame te vizitoreve te Muzeut te Krujes diten nderkombetare te muzeumeve Z. Hafizi theksoi se jane me qindra numri i tyre që vizitojnë Krujën dhe natyrisht veprat historike siç është Muzeu […]

I ftuar per te folur ne nje lidhje direkte ne emisionin Travel Club te dites se sotme ne Radio Travel, Z. Skender Bushi, arkeolog ne Muzeun Historik Kombetar theksoi se Muzeu ka planifikuar nje sere aktivitetesh ne kuader te Dites Nderkombetare te Monumenteve dhe Siteve Arkeologjike, kryesisht me nxenes shkollash me qellim afrimin e tyre […]

Vijojne efektet Brexit, bie numri i turisteve ne Britani!     Vijojne polemikat mbi efektet e Brexit ne turizmin britanik. Se fundmi efektin negativ te procedurave per largimin nga Bashkimi Europian i Britanise i ka theksuar edhe Forward Keys qe ka kryer nje studim per trendin e udhetimeve turistike ne Britani ne 3 muajt e […]

Tui Travel: Turistet ukrainas nje potencial i rendesishem per Europen!   Turistet ukrainas mbeten nje kontigjent shume i rendesishem per destinacionet europiane per kete arsye operatori Tui Travel ne Ukraine thote se vendet e Bashkimit europian duhet te bejne me shume sa i takon lehtesimit te procedurave te kalimit per vizitoret ukrainas. Regjimi pa viza […]

Air France tenton te ndale grevat, premton rritje pagash!   Kompania Air France tenton serish te beje marreveshje me punonjesit te cilet vijojne greven e tyre per te disaten dite per ceshtjen e pagave. Sipas zedhenesve te linjes ajrore eshte propozuar nje rritje rroge me 2% ne krahasim me 6% qe ishte kerkese e sindikates, […]

Krocera qe do te prek 7 kontinente ne nje udhetim te vetem!     Kompania luksoze e kroçerave, Silversea ka lajmeruar se ne vitin 2020, ajo do te ofroje per here te pare ne anijet turistike udhetimin turistik net e 7 kontinentet. Udhetimi 140 ditor, do te jete me ndalesa ne Azi, Afrike, Ameriken e […]

Plazhet me te mira shqiptare promovohen nga “greenMe” Revista italiane ”greenMe” ka publikuar se fundmi nje artikull promovues per bregdetin shqiptar, duke e cilesuar Shqiperine nje destinacion te bukur por ende te panjohur qe duhet eksploruar. Artikulli ben nje guide te plazheve me te bukura shqiptare dhe fton turistet italiane te vizitojne Shqiperine. Plazhet qe […]

Ritz Carlton se shpejti edhe nje marke krocerash!  Rrjeti prestigjoz i hoteleve Ritz Carlton tenton te vendos marken edhe ne industrine e lundrimit. Brenda vitit 2020 ky rrjet do te prezantoje linjen e anijeve luksoze te lundrimit turistik nen emrin Ritz Carlton. Linja si fillim do te perbehet nga 3 super jahte, ku secili prej […]

Etihad Airways nder linjat ajrore me “green”!  Etihad Airways eshte linja ajrore qe ka bere me shume vitet e fundit per uljen e ndotjes ne ajer nga nje studim i bere prej Shoqates Nderkombetare te Linjave Ajrore. Sipas te dhenave te fundit vektori i Emirateve te Bashkuara Arabe gjate 2017 ka eleminuar mbi 195 mije […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background