Pm Drive

Page: 6

Anxhelina Hadërgjonaj është njëra nga vajzat e këngëtares Arberie Hadërgjonaj. Duke e trashëguar bukurinë nga nëna e saj.  Për të madje ka shkruar edhe portali boshnjak klix.ba, ku ka folur për fillimet e para të saj, është përmendur se është vajza e Albërije Hadërgjonajt dhe nga ta po cilësohet si një yll ndërkombëtar. Anxhelina Hadergjonaj është […]

“Kam Lajme”, shkroi Rita Ora në një postim në llogarinë e saj të “Instagram”-it. Më tej, Rita bën të ditur se i është bashkuar fushatës së UEFA @weplaystrong, për të cilin thotë se ndjehet shumë e emocionuar. Rita thotë më tej se pas muzikës, dashuria e dytë e saj është futbolli. “Ata kanë projekte të […]

Këngëtarja e famshme Cheryl u shfaq e mahnitshme me një fustan të bardhë në Festivalin e Filmit në Kanë. Ajo u rikthye në këtë event për herë të parë pas dy vitesh dhe për këtë fakt gjendej në ankth. Teksa ka shkëlqyer me paraqitjen e saj të gjithë po pyesnin se ku është Liam Payne. […]

Aktori i famshëm i “Deadpool” në një intervistë të dhënë së fundmi për emisionin e Lorraine ka pranuar për herë të parë publikisht se vuan nga ankthi. Edhe pse gjithmonë jemi mësuar ta shohim duke bërë humor nëpër intervista dhe sidomos në rrjetet sociale, aktori thekson se asgjë nuk është ashtu siç duket në ekran […]

Dua Lipa është kthyer në një ikonë të muzikës dhe është në përfundim e sipër të albumit të dytë. Këngëtarja pohon se shembull ka koleget e suksesshme dhe shumë artiste të tjera femra si Cardi B, Destiny Child dhe Pussycat Dolls, të cilat përçojnë mesazhin e fuqizimit të femrës sikurse “Spice Girls” në vitet ’90.

Rihanna është grabitur mbrëmjen e djeshme dhe është futur zyrtarisht në listën e famshme. Shtëpia e saj në Los Angeles është grabitur dhe hajduti duket se ka kaluar gjithë natën në ambientet e saj.  I dyshuari është një 26-vjeçar të cilin e kanë arrestuar menjëherë.

Ylli që krijoi hitin ndërkombëtar “Despacito” do të vijë të performojë në Tiranë me 27 korrik.  Edhe pse do edhe pak kohë që këngëtari të vijë në Tiranë kanë nisur shitjet e biletave online. Ajo që vihet re janë çmimet marramendëse. Në njoftimin e publikuar nga një prej më të mirëve të muzikës reggeton janë […]

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku shumë shpejt presin të bëhen prindër për herë të parë.  Së fundmi këngëtarja duket se ka bërë përplot 1 milionë ndjekës në Instagramin e saj.  Një sukses të tillë ajo duket se e ka ndarë me ndjekësit e saj.  Duket se këtë gjë Xhensila e ka festuar me lule dhe […]

Rikthimi i Mel B në jurinë e “X Factor” është vënë në dyshim për shkak të problemeve familjare dhe këngëtarja Rita Ora është favorite për ta zëvendësuar anëtaren e “Spice Girls” në ulësen e gjyqtarëve. Ylli me origjinë nga Kosova pritet të kthehet në pozicionin, të cilin e shijoi para tre vjetësh. Kandidate tjera për […]

Mbrëmë Gjiko lançoi një mixtape me 17 këngë. Një pjesë të mirë të tyre i ka në bashkëpunim por pa zbuluar asnjë. Ndërsa sot e zbuloi njërin prej tyre, këngën ‘Xixa Xixa’ në bashkëpunim me Ledrin. Ata janë dy ndër reperat më të pëlqyer nga Kosova.


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background