Sport News

Lloyd’s (institucion i specializuar ne fushen e sigurimeve me seli ne Londer) ka parashikuar qe Franca do te jete Kombetarja qe do te fitoje Kupen e Botes 2018. Ne veçanti, Lloyd’s ka publikuar nje kerkim duke hartuar klasifikimin e Boterorit te ketij viti, bazuar tek vlera e sigurimit te te gjithe lojtareve. Vlera totale e […]

Treshja SHBA-Kanada-Meksike u zgjodh nga federatat anetare te FIFA-s, me 134 vota pro dhe 65 kunder ndaj konkurrentit te tyre, Marokut, per te pritur Kupen e Botes 2026, ne perfundim te Kongresit te organizuar ne Moske, nje dite para hapjes se Boterorit 2018. Bileta amerikano-veriore, qe kishte premtuar gjate fushates per organizimin e “Kupes se […]

 “France Football” ka publikuar dy dite perpara nisjes se Boterorit formacionin ideal te ketij kompeticioni.Revista qe jep Topin e Arte ka zgjedhur per njembedhjeteshen me te mire nje portier, 4 mbrojtes, 4 mesfushore dhe 2 sulmues.Bie ne sy fakti qe nga 11 futbolliste, 8 luajne ne kampionatin spanjoll me Realin, Barcelonen apo Atleticon. Formacioni do […]

Skuadrat angleze me rekord fitimesh ne Premier League! Klubet me te medha angleze kapercejne shifren prej 1 miliard sterlinash te ardhura nga te drejtat televizive ne historine e Premier League. Kete e ben te ditur Daily Mail, qe publikoi te dhenat historike te kampionatet anglez. Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham e Manchester City arrijne ne kete menyre Manchester […]

Manchester United qendron ne krye nder brand-et me te pasura futbollistike ne bote, ndersa Barcelona eshte ngjitur ne krye te klasifikimit si brand-i me i forte ne merkato, duke lene pas Real Madridin.Kjo sipas nje raporti te Brand Finance qe ka analizuar vleren e klubeve me te rendesishme te futbollit. Vlera e brand-it te Manchester […]

Paris Saint Germain, që ka thyer rregullat e UEFA-s për  ‘’faire play’’ financiar pasi ka blerë Neymar dhe Mbappe për 402 milionë euro, ndodhet në vështirësi. Sipas gazetes sportive franceze “l’Equipe” vendimi per kete skuader do te jepet ne muajin qershor.Sanksionet mund t’i kushtojnë skuadrës bllokimin e blerjeve të një sezoni.Sipas pronarit, emirit të Katarit, […]

Futbollistet e Realit te Madridit presin secili nga nje ore Rolex! Futbollistet e Real Madrid jane te fokusuar per te ngritur lart kupen e 13-te te Liges se Kampioneve, por nderkohe ata jane ne pritje per te marre dhuratat per titullin e tyre te 12. Futbollisteve u eshte premtuar nga nje ore Rolex Submariner Date […]

Kupa e Amerikes 2019 do te kete edhe dy skuadra jashte kontinentit! Kupa e Amerikës që do të zhvillohet në vitin 2019 në Brazil do të përfshijë 10 skuadrat e Amerikës Latine, si dhe dy miq të ftuar si Japonia e Katari.Lajmi u zyrtarizua mbrëmjen e së premtes nga Konfederata e Futbollit të Amerikës së […]

Mohammed Salah, shpallet futbollisti i vitit ! Sulmuesi i perfaqesueses se Egjiptit dhe ekipit anglez te Liverpoolit, Mohammed Salah, 25 vjeç eshte shpallur lojtari me i mire i vitit ne Premier Ligen angleze dhe nga Shoqata e Gazetareve Sportive. Vendi i dyte i takoi mesfushorit te Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, ndersa sulmuesi i Tottheham […]

Roberto Mancini , trajner i ri i Italise Roberto Mancini do te jete trajneri i ri i Italise. Mediat italiane raportojne se tashme mungon vetem zyrtarizimi, qe pritet te vije pas 13 Majit, periudhe kur Mancini te kete mbyllur sezonin me Zenit St, Peterburg ne Rusi. Debutimi i tij me kombetaren pritet te vije me […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background