Author: rt

Page: 3

Po beni perpjekje per te humbur kilet e teperta? Nje terapi dobesuese eshte bere popullore ne boten perendimore vitet e fundit, por prej kohesh eshte e njohur ne Japoni. Ajo eshte kura e ujit dhe ka disa rregulla te sakta, por te thjeshta per t’u zbatuar.Sapo te zgjoheni pini 400-600 ml uje natyral. E rendesishme […]

Oret e fundit te pergatitjeve dhe provave te pergjithshme dhe pastaj ne fund Meghan Markle do t’i thote po princit Harry te Anglise, ne ate qe cilesohet si dasma e shekullit. Nena e aktores amerikane ka fluturuar ne Angli nga Los Anxhelos per te takuar princin Charles dhe Camilla, nje çaj me Mbretereshen Elisabetta dhe […]

Ditë më parë nisën spekulimet se Brad Pitt dhe Jennifer Aniston do të bashkëjetojnë madje ata kanë biseduar edhe për të patur një fëmijë së bashku. E teksa ish-bashkëshortët ndezin zjarret e vjetra të dashurisë, Justin Theroux duket se ka nisur një romancë me mikeshën e Aniston, Selena Gomez. Burime pranë aktorit kanë treguar për […]

Është 48-vjeçare dhe vazhdon të jetë në një super formë fizike duke u bërë kështu një nga divat më në zë të Hollywood-it. Jennifer Lopez, së fundmi ka premtuar të lancojë klipin e saj të ri me titull “Dinero” në bashkëpunim me Cardi B dhe Dj Khaled. Ndonëse titulli i këngës lidhet me paratë këtë […]

Pink është një nga këngëtaret më rebele dhe që gjithnjë ka thyer tabutë me tipin e saj shumë të drejtëpërdrejtë dhe humorin e hollë. Por dikush në Twitter e ka quajtur Pinkun “plakë” dhe këngëtarja nuk ja ka kursyer përgjigjen. “Aq plakë sa tani nuk duhet të quhet më Pink (rozë) por Purple (lejla)”, shkruante […]

Duket se Meghan Markle ka vendosur mbas krahëve, dramën që ndodhi me familjen e saj. Ajo është nisur për të marrë nënën e saj për tu takuar me Mbretëreshën. Pas një sërë pengesash nga familja e saj, duket se Meghan është duke bërë përgatitjet e fundit të cermonisë së saj.  Gjysmë vëllai i saj, Thomas […]

Adrian Gaxha ka shënuar rikthimin e fuqishëm të tij në skenë.  Kënga e tij më e fundit ishte “Lujmi krejt” në bashkëpunim me Onat, e cila vetëm 3 javë pas publikimit në You Tube ka arritur mbi 7 milionë klikime. Pas suksesit të kësaj kënge këngëtari ka marrë një çmim mirënjohjeje nga kanali zyrtar i […]

Sot te ftuar ne emision Travel Club ishte Drejtori i Qendres Kulturore Filozofike “Akropoli i Ri” Z.Kastriot Gjini. Rreth kesaj qendre jane mbledhur aktuelisht 150 te rinj e te reja qe kane zgjedhur te kalojne kohen e lire ndryshe nga te ndenjurit neper kafenete e Tiranes. Filozofia, libri dhe kurse te ndryshme muzikore jane ato […]

Te gjithe ciftet enderrojne qe dita e dasmes se tyre te jete perrallore dhe per kete nje rol kryesor ze vendi ne te cilin organizohet ceremonia martesore. Tripadvisor ka bere se fundmi nje liste te destinacioneve me romantike per te zhvilluar ceremonine e marteses. Ne vend te pare renditet Toskana ne Itali ndjekur nga Musha […]

Tashme eshte e mundur qe te blini nje qytet te lashte grek plot me germadha per 8.3 milion dollar.Qyteti i lashte Bargylia eshte rreth 81.5 hektare dhe ka qene prone private qe nga viti 1927, por ka rene ne gjendje te mjerueshme. Arkeologet po shpresojne qe Ministria e Kultures dhe Turizmit e Greqise do te […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background