Author: rt

Turizmi sportiv dhe i aventures po njeh rritje ne vendin tone krahas turizmit detar dhe atij malor. Sipas operatoreve turistike, ky lloj  turizmi i cili ka qene jo shume i zhvilluar ne vendin tone , po peson nje rritje prej 30% ne vit. Nje tjeter lloj turizmi  qe po njeh zhvillim ne Shqiperi eshte Turizmi […]

Forca e ligjit do te jete e ashper pas dates 1 qershor per çdo subjekt qe derdh ujerat e zeza ne det ka deklaruar se fundmi ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Gjate nje inspektimi ne Tale te Lezhes, ministri Klosi theksoi se do te kete masa te ashpra per kedo qe nuk zbaton […]

Ministri i Bujqesise dhe Zhvillimit Rural, gjate nje vizite ne Voskopoje, ka prezantuar modelin e fshatit te se nesermes. Voskopoja eshte nje prej fshatrave me te frekuentuar turistik te zones se juglindjes se vendit. Ministri eshte shprehur se dhenia e impulseve per ngritjen e kapaciteteve akomoduese dhe njerezore ne agroturizem, permes financimit prej 200 milione […]

Projekti per transformimin e zones tek Shkembi i Kavajes, qe gjendet afer plazhit te Durres, synon rehabilitimin e rrugeve te brendshme dhe  rikualifikimin e hapesirave publike te plazhit te kesaj zone, ne ambiente shumefunksionale turistike. Tematika e projektit qe do te zbatohet ka ne fokus kater stinet e vitit, me qellim qe zona te jete […]

Autoriteti Aviacionit Civil Shqiptar po negocion me kompani te huaja ajrore qe ofrojne fluturime me çmime te uleta, per t’u bere bere pjese e tregut shqiptar. Strategjia e qeverise per zhvillimin e metejshem te Aviacionit Civil Shqiptar synon shtimin e kapaciteteve aeroportuale, ne drejtim te ngritjes se aeroporteve te reja, siç eshte ai i Vlores […]

Këngëtarja, kërcimtarja dhe aktorja e famshme Jennifer Lopez njihet për historitë e saj të bujshme të dashurisë. Marrëdhënia e saj me Ben Affleck do të mbetet një ndër më të paharrueshmet po ashtu edhe martesa 8-vjeçare me Marc Anthony. Edhe pse çifti u ndanë në vitin 2011 ata kanë 2 fëmijë të bukur dhe ende […]

Rita Ora vetëm para pak ditësh i kërkoi falje fansave të saj dhe antarëve të komunitetit LGBTQ nëse kishte lënduar ndokënd me këngën e saj të fundit “Girls”,por mesa duket mbrëmë i vuri të gjitha sfidat dhe shqetësimet e kohëve të fundit pas krahëve dhe dha një performancë eletrizuese në Akademinë 02 Brixton në Londër. […]

Disa sende të këngëtarit Prince, i cili ka vdekur në vitin 2016, kanë dalë në ankand në New York. Në mesin e tyre është shitur edhe një kitare e verdhë për 225 mijë dollarë. Në mesin e gjërave të tjera të cilat po ashtu janë shitur është një kostum i kaltër, i cili është shitur […]

Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, u betua për dashuri dhe nderim të ish-aktores, u ndoq nga miliona njerëz në të gjithë botën. Por, mijëra të tjerë kanë preferuar që të jenë pranë kësaj ceremonie dhe kanë shkuar në Berkshire që në orët e para të mëngjesit. Disa të tjerë […]

Dje ne mbremje ka ngritur siparin edicioni i dyte i Festivalit te Rese ose “Cloud Fest” 2018. Per te na folur per kete aktivitet ne studion e Radio Travel ishte e ftuar kuratorja e instalacionit “Reja” prane Galerise se Arteve, Iris Canaj. Canaj tha se festivali  zhvillohet me rastin e 2-vjetorit te Rese se Fujimotos […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background