Lepa Brena – Kao Nova

Like
25
23 February 2018
Lepa Brena – Kao Nova
  • Artist
  • Label
  • Lepa Brena
  • Radio Travel
Lepa Brena – Kao Nova

Lepa Brena për tre dekada të karrierës së saj ka sjelle hite të panumërta që edhe sot nuk
harrohen … ata kanë qenë te luajtura për vite me radhë, dhe jane kenduar nga nga shumë
breza me te njjetin passion. Hitet e saj bashke me videot ishin gjithmonë të ndryshme
dhe sfiduese, por ajo nuk shkonte shumë larg në to, ajo ishte gjithmonë bjondja qe fansat
e njihnin aq mire. Megjithatë, ne kengen e saj me te re Lepa Brena bëri një ndryshim të
madh, dhe nga bjondja e perhesrshme ajo u bë një koke kuqe. Poor vetem per kengen
“Kao Nova” (Si e Re), pasi ne video ajo ka perdorur nje paruke te kuqe. Ngjyra e kuqe
për mua ka qenë gjithmonë një simbol i dashurisë, pasionit, zjarrit dhe kësaj radhe ishte
ideja e kompozitorit I cili dëshironte të sillte Lepa Brenën e re dhe të bukur eshte
shprehur kengetarja. Kenga e re "Kao Nova" bashke me muzika fantastiek dhe tekstin
po ashtu eshet ajo qe te gjithe prsinim- një hit që nuk do të humbasë dhe do të kalojë
nëpër kohë.

share