Month: March 2018

“Sit Next to Me” – Foster the People “Sit Next to Me” është kënga më e re e grupit amerikan te indie pop, Foster the People. Kënga është pjesë e  albumit të tretë në studio Sacred Hearts Club,  i cili ëshët publikuar në fillim të 2018 në bashkëpunim me   Columbia Records . Videoja zyrtare  përmban 100 postime […]

Aeroflot rinis pas 3 vitesh fluturimet Moske – Kajro ! Linja me e madhe ajrore ne Rusi, Aeroflot ka njoftuar se do te rinise fluturimet e nderprera nga Moska ne Kajro te Egjiptit duke nisur nga data 11 prill. Ky vendim erdhi pas kerkesave te turisteve ruse per te udhetuar drejt Egjiptit tashme qe situata […]

Thirty Seconds To Mars- “Rescue Me”   “Më shpëtoni nga demonët në mendjen time”. Kjo është ajo që Jared Leto këndon në këngën “Rescue Me” se bashke me shoket e grupit Thurty Seconds To Mars. Kenga do te behet pjese e albumit te  ardhshëm të grupit i quajtur “AMERICA”. Ky album permban gjithashtu dhe kenge […]

Tony Braxton – “Sorry” Ne gjithmonë e duam muzikën e re te te madhes Toni Braxton, dhe ajo nuk e humb madheshtinë edhe ne këngët më të reja që ka publikuar së fundmi. Albumi i ri Sex & Cigarettes, është një kthim stilistik  shpirteror për këtë yll të muzikës boterore. Kenga me e re eshte […]

Do te shkosh ne Amerike? Te te shohim pak Facebook-un ! Administrata Trump thote se do te nise mbledhjen e informacionit te gjithe historikut ne mediat sociale per kedo qe kerkon te marre nje vize amerikane.Propozimi, i cili vjen nga departamenti amerikan i shtetit, mund te kerkoje qe, shumica e aplikanteve per vize amerikane, te […]

Qytetet kulturore shqiptare pergatiten per sezonin e ri turistik! Monumentet e Kultures po pergatiten per te pritur turistet e huaj dhe vendas ku ekspertet dhe specialistet perkates po i mirembajne dhe vezhgojne ato çdo dite. Keto monumente kryesisht ne qytetet e Beratit dhe Gjirokastres kane terhequr vemendjen e turisteve vendas e te huaj, numri i […]

Shqiperia ne syrin e investitoreve finlandeze! Vendi yne eshte promovuar si nje mundesi e mire edhe per investuesit finlandeze. Kete koncept u prezantoi finlandezeve, Konsullja e Pergjithshme e Nderit e Shqiperise ne Finlande, gjate seminarit “Investo ne Ballkan”, organizuar nga Ministria e Jashtme e Finlandes dhe Organizatat e saj promovuese. Organizatoret synuan t’u ofrojne kompanive […]

Festa e Pashkeve, tradita dhe rite ne te gjithe boten!   Festa e Pashkeve po afron dhe bashke me te edhe gezimi i festimit te stines se pranveres por edhe pergatitjeve qe behen me rastin e kesaj feste. Pashket jane nje feste e vjeter qe daton nga izraelitet e lashte, ku gjate periudhes se Pranveres […]

Amerikanet nuk udhetojne dot pa familjen! Turistet me numrin me te madh ne turizmin familjar jane ata amerikane. Kjo sipas nje studimi te bere se fundmi nga Organizata Boterore e Turizmit. Organizata theksoi se turizmi familjar kete vit  do te jete shume i perhapur dhe me shume se 50 milione amerikane do te udhetojne e […]

Supervullkani japonez rrezikon jetet e 100 milione njerezve Nje vullkan nen uje, qe shpertheu 7300 vite me pare larg brigjeve te Japonise ne ishullin Kyushu, mund te aktivizohet serish. Shkencetaret kane zbuluar prova te nje kupole gjigante me llave ne ndarjen e rrenuar te magmes te Kikai. Ata besojne se hapesira permban 32 km kub […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background